__________I hate summer, I hate spring, I love only, what you bring_______

Jak to bylo se smrtí Kurta Cobaina?

8. února 2007 v 22:18 | Karolína

Jak to bylo se smrtí Kurta Cobaina?

6. dubna to bylo přesně dvanáct let, kdy zemřel frontman kapely Nirvana Kurt Donald Cobain. A celých těchto dvanáct let se spekuluje, jak to vlastně se smrtí Kurta bylo.
Osudný výstřel padl ze zbraně ráže 22 v noci z 5. na 6. dubna 1994 v nástavbě nad garáží Kurtova domu v Siettlu. Jeho tělo bylo objeveno až 8.dubna, něco kolem 9.hodiny ráno. Byla to sebevražda či vražda? Byl Kurt opravdu zdeptaná troska, která si chtěla ušetřit další trápení a odešla tak vlastní rukou či byl obětí promyšlené vraždy?
Je několik faktů, které nedávají fanouškům nejlepší kapely všech dob spát.
Fakta, která ukazují na sebevraždu:
Několik dní před smrtí změnil závěť.
Kurt nesnášel slávu, hluk potlesku a davu ho ničil. Bral heroin a byl v těžké depresi. Jeho texty prokazují určitou dávku skepse, pesimismu a nenávisti.
Kurtova teta Marry je stále pevně přesvědčena, že se Kurt zabil sám. Již v 17 letech napsal text písně Sebevražda u moře. Byl takový, měl těžký život a na sebevraždu pomýšlel již dlouho.
Kurt nebyl zase takový hlupák. Přečtěte si text písně Come As You Are. Mohla by žena, kterou on tak hluboce miloval, zabíjet?
Již dvakrát mu Courtney zachraňovala život tím, že jej převezla do nemocnice s předávkováním. Tento případ "sebevraždy" tedy nebyl jediný, bohužel ale nejúčinnější. Proto je jasně prokázáno, že Kurt opravdu pomýšlel na smrt.
Fakta, která ukazují proti sebevraždě:
Kurtovi bylo 27 let. Měl dcerku Francois, ženu Courtney Love, obě zřejmě miloval (o dceři nepochybujme). Byl na vrcholu své kariéry a jeho fanoušci ho doslova milovali. Nikdo nikdy nepředčil famózní úspěch Nirvány. Měl dost peněz, slávu, lásku, přátele. Vše. Jaký je tedy důvod sebevraždy?
Dva dny před nalezením těla Kurta Cobeina si Courtney Love najala detektiva, který ho měl najít (Court byl již cca týden nezvěstný). To už ale přece Kurt měl ležet dávno zastřelený v pokoji nad garáží. Viděl někdo ženu, která najme detektiva ještě předtím, než se podívá, jestli její hledaný není doma?
Na dokumentu, natočeném po Kurtově smrti vystoupil jistý El Duce, který řekl, že mu Courtney nabídla 50000 dolarů, aby zabil Kurta a nakonec se prořekl, kdo ho vlastně zabil. Byl to prý jistý Alan, ale dál to nedořekl. Několik dnů po natočení tohoto rozhovoru našli Ela mrtvého. Prý ho zajel vlak.
Courtney si nakonec život jen zkomplikovala, protože detektiv, který měl Kurta najít se v případu začal šťourat zřejmě víc, než bylo pro ní zdrávo.
Kurt měl v době smrti v těle asi 1, 5 miligramů heroinu na 1 litr krve. V životě by takový člověk neuzvedl brokovnici.
Byla to právě Courtney, kdo našel dopis na rozloučenou. Jak ho mohla najít, když dům prošel policejní prohlídkou a detektiv Grant prohledal vše, včetně postele, kde údajně dopis pod polštářem našla, protože tam hledal drogy?
Dopis, který po sobě údajně zanechal vlastně ani nedopsal on. Poslední čtyři řádky jsou napsané prokazatelně někým jiným. Proč?
Na zbraní nejsou žádné otisky. Že by je Kurt hned po tom, co si rozstřelil hlavu brokovnicí, setřel?
myslím, že si každý udělá svůj názor. Nejsem zastánkině ani jedné teorie, ale každá z nich má svoje v každé je něco, nad čím se musí každý zamyslet. To, jak to tenkrát bylo, se už asi nikdy nedozvíme...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lya cobain lya cobain | 7. dubna 2007 v 18:04 | Reagovat

vzdy som si myslela ze courtny by kurta nezabila...on ju miloval a  podla mna by nedokazal milovat takehoto cloveka..ale vzdy som aj verila ze by to kurt neurobil..pocula som aj veci..ze nirvana zacala uz upadat..a ze samovradov ju vlastne preslavil na veky...no aj tyk neviem comu mam verit..kurt? ci courtney?..alebo snad nikto uplne iny...

2 já | 20. června 2007 v 17:40 | Reagovat

Prectete si knizku :Težší než nebe je to zivotopis kurta a tam najdete odpoved na spoustu otázek o jeho smrti a celkove o nem!!fakt best book!!doporucuju!!!!a on se zabil sámmmmmmmm jak muj názor(oráve podle ty knízky)

3 lola lola | 6. října 2007 v 21:08 | Reagovat

cetla jsem o kurtovi taky dost hustou knizku,ale neverim ze by se zabil sam..uz kvuli dceri by to prece neudelal....

4 Aithiopie Aithiopie | 14. října 2007 v 10:32 | Reagovat

Nirvanu sem poslouchala celou pubertu a strašně ráda bych věřila, že Kurt nespáchal sebevraždu, jenže jestli ste viděli živák Unplugged, tak právě tam je na něm nejvíc vidět, že se loučí. Dobrá knížka o jeho životě je Come as you are. Mimochodem Lolo, člověku kterej je na héráku je šumák co dělá. Navíc Kurt byl maniodepresivní a takovýhle lidi většinou takhle končí. Každopádně je ho škoda, ti skvělí většinou umírají brzy a na vrcholu.Nirvana nebyla v úpadku jak to tady někdo napsal.

5 Aithiopie Aithiopie | 14. října 2007 v 11:04 | Reagovat

ještě dodatek. Nirvana se sice rozpadla, protože Kurta už to fakt nebavilo, ale to neznamená že kapela byla v úpadku. V jeho dopise na rozloučenou toho napsal až až - nemyslím tím ten blábol co je napsanej tady na těch stránkách

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama