__________I hate summer, I hate spring, I love only, what you bring_______

O čem to je??

9. února 2007 v 10:10 | Karolína |  My děti ze stanice zoo

O čem to je?

Tento smutný příběh vypráví životy mladých lidí,kteří propadnou drogové závislosti.Říkáme jim narkomané.Příběh mladé dívky Christiany,která propadla ještě v dětském věku drogám je napsán podle skutečnosti.Nejhorší natom je,že se to děje u nás a vlastně na celém světě.

Náš příběh začíná dnem kdy se Christiana osdtěhovala se svou mladší sestrou a rodiči do Berlína - Kreuzbergu,kde její rodiče chtěli začít nový život.
Sen o nové práci a začátku šťastného rodinného života se ,ale brzy rozplynul.Otec byl neutále nezaměstnaný a celé dny byl jen doma a nebo neustále se svými o dost mladšímy přáteli.Holky často mlátil kvůli jakékoliv hlouposti třeba jen,že si zapoměli uklidit hračku.Matka si poměrně brzy našla práci,ale uživit celou rodinu a ještě se starat o dcery nebylo tak snadné.Dala přednost slušně placené práci před výchovou dcer a taky na to doplatila.
Christiana ani její sestra mezi děti z okolí hned nezapadli,protože znali jiné hry než oni.Neměli hračky jako děti z okolí,chodili jinak oblečené a jinak mluvili.
Ve škole byla Christiana vždycky tichá a dělala co se jí řeklo,ale brzy pochopila,že jestli chce,aby jí děti mezi sebe brali musí se chovat jako oni a být v tom co možná nejlepší.Začala učitelům odporovat ,o hodinách stále vykřikovala a bavila tím ostatní žáky.Drželi se u nich pravidla,že jen silnější zvítězí a to ona opravdu byla.Vždycky se po škole a nebo i ve škole těšila na každou chvilku kdy bude moci někoho zmlátit a být tak ještě oblíbenější.
Děti z ní měli respek a nebo spíš strach.Vetřídě se seznámila s dívkou Kessi.Vypadala starší a taky se tak chovala než všichni ostatní a Christiana si přála,aby byla její kamarádka.Začala se s ní scházet a s její partou,chodili o přestávkách kouřit.Christiana začala s kessi často chodit za školu,scházeli se v Domě Středu i s celou partou.Když přišla první večer do sklepa Domu Středu měli s sebou kluci vodní dýmku.Nacpali do ní hašiš a hulili na kolovanou.
Poprvé odmítla ,protože věděla,že je to droga a bála se.Tak se alespoň poprvé v životě opila.Věděla,ale že do party patří jen tak na půl.Kouřila a pila jako oni,ale ještě si nezahulila.Chtěla k nim patřit a tak si jednou s nima zahulila.Hašiš sám o sobě je časem přestal bavit a tak ještě k tomu polikali různý tablety ,aby se dostali do toho správnýho stavu.
Teď už k nim patřila.Hulila hašiš a jela v LSD.Christiana si doma začala vimýšlet ,že spí u kamarádky Kessi a ona řikala doma totéž.V tu dobu,ale byli většinou na nějaké diskotéce nejčastěji v Soundu.Tam se seznámila s klukem Detlefem.Poznala tam i jiné lidi,heráky.
Heráci se stali pro Christianu něčím jako vzorem v¨byli pro ní lepší než byla ona,protože už jeli v heroinu a ona jen v hašiši a LSD.To ještě nevěděla,že se z ní za pár dní stane taky heračka ,která neví jak se zachránit.Někdy si moc zahulila,spolikala moc prášků a dostala se do hororového tripu,ale to jí taky neodradilo.
Christiana začala chodit do Soundu každý víkend a už si vlastně víkend bez party feťáků nedokázala ani představit.Detlef se stalo její velkou láskou,ale netrvalo to dlouho,protože si Detlef píchl heroin a tím pádem už se s huličema nestýkal a dostal se do herácký party.
Před Soundem ho jendou potkala když scháněl peníze na fet .Dala mu peníze a šli schánět heroin.Když ho měli Christiana bez rozmýšlení řekla,že chce taky ať jí dá část když mu dala peníze.Detlef nejdřív nesouhlasil,ale pak si píchl svojí dávku a bylo mu to už jedno jen jí řekl ať to poprvé sňupe.Šňupala to pár dní,ale pak jí to zase začalo vrtat hlavou,že jestli chce být pravá heračka musí si začít píchat.
Chtěla po Detlefovi ,aby jí s tim pomohl,ale on byl zase sjetej,až jí to nakonec píchnul starej odepsanej herák na záchodě.Bylo jí jedno ,že z jeho střikačky může něco chytit,protože byla takovou rychlostí na tripu a nic si neuvědomovala.
Pokaždé když si s Detlefem píchali tak si říkali,že natom ještě nejsou závislí a že můžou kdykoliv přestat,ale vždycky si dávali pozor nato,aby jim zbylo na druhý den.
A tak to s Christianou šlo zkopce.Dostala svůj první absťáka Detlef jí řekl,že je z ní už závislá heračka.Detlef si už v té době chodil vydělávat na fet na Stanici ZOO.Christianu by ani nenapadlo,že tam zanedlouho bude stát taky.Jenže po čase už peníze co Detlef vidělal pro ně dva už na fet nestačily,protože potřebovali víc a víc.Christiana se teda rozhodla,že to taky zkusí,ale že s nima nebude spát,protože říkala,že milovat se bude jen s Detlefem.
Její první zákazník jí dal takovou částku,že si mohla koupit fet pro sebe i pro Detlefa a ještě jí zbylo na něco k jídlu.Když to Detlef zjistil nebyl nadšený,že se taky prodává,ale jak už to mezi heráky chodí byl rád ,že můžou míc fetu víc.
Tak to šlo pořád dál až si jednou píchala herák doma v koupelně a mamince už to bylo divné a našla jí v koupelně pořádně sjetou.
Tvrdila jí,že se chce drog zbavit,ale že odvikal dokáže jen s Detlefem.První dny byli pro ně hrozný strašná bolest,absťák a puch se kolem nich točil,když si mysleli,že už odvikli vydali se ven a jejich cesta vedla rovnou na Stanici Zoo.Co nejdřív si píchnout.Tak to s ní jelo dál vždycky pokus o odvikání a hned zase zpět k drogám.
Když už si opravdu nevěděli co s Christianou odvezli jí k příbuzným aby odvikla a dostala se od všeho svinstva.Jenže jako všude tak i na vesnici se vyskytují drogy sice né v k¨takovém mmnožství jako ve velkoměstě,ale pořád tam jsou.Seznámila se tam s partou,která sice nejela v heroinu,ale jela v hašiši a LSD takže se drog vlastně nikdy nezbavila.
Co sem ale četla knížku a tam překladatelka psala,co si zjistila o Christianě v roce 1998,tak denně docházela k doktorovi na nějakou léčbu,potkala o 10 let mladšího kluka se kterým otěhotněla,pak se s ní ten kluk rozešel,Christianě se narodil zdravý syn a Christiana se drog snad uplně zbavila... Detlef prej se už 15 let( nyní 23 let ) nedotkl drog ,Stela taky přestala fetovat,ale začala pro změnu pít...


Úryvek z knihy
... A tak jsem jela s těma sedmi pětimarkovkama na trh, kterej bejval ráno u menzy technický univerzity, obsterala si fet a už při pořádným absťáku si na záchodě konečně píchla. Matka mi teď každej den kontrolovala ruce, jestli tam nemam čerstvý vpichy. Píchala jsem se do ruky, pořád do stejnýho místa. Měla jsem tam už strup. mtce jsem nakecala, že je to poranění , který se mi špatně hojí. Jednou si přece jen všimla, že tam mam čerstvej vpich. Řekla jsem: "No jo, jasně. Jenom dneska. Dělám to jenom někdy, to vůbec neškodí."...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 claire claire | 2. dubna 2007 v 21:23 | Reagovat

snad nejlepsi kniha,co sem doposud cetla....je to vazne dobry

2 Immondices Immondices | Web | 11. května 2007 v 13:42 | Reagovat

Momentálně čtu, výborná kniha.

3 Karolína Karolína | Web | 30. května 2007 v 13:28 | Reagovat

Podle me je to nejlepsi knizka na tohle tema....

4 Katy Katy | 1. července 2007 v 22:40 | Reagovat

to je velmi zajimave 8)..fakt jo,ja nejsem ctivej clovek,ale tohle bych si rada precetla!!

5 Jája Jája | E-mail | 13. července 2007 v 20:06 | Reagovat

je to mrtě knížka a ještě doporučuju Memento od Radka Johna-je to něco podobnýho a taky tak čtivýho a zajímavýho...

6 zlobivka zlobivka | E-mail | 27. července 2007 v 18:27 | Reagovat

super knizka a jeste lepsi film moc vsem doporucuju!!!!!!

7 Niky Niky | E-mail | 29. srpna 2007 v 15:00 | Reagovat

Já jsem přečetla asi osm knížek na toto téma.Tahle byla podle skutečnosti to jí dodalo takovej jinej nádech než těm vymyšlenejm.Ten autor co si je vymejšlí to sice umí ale není to ono.

Memento od Radka Johna taky není špatný ale ten spíš vypráví o tom jak se feťák tahá z průšvihu do prusvihu.

8 Verča Verča | 12. září 2007 v 21:01 | Reagovat

Ahoj, kde bych mohla sehnat film???

9 Daddu Daddu | 15. září 2007 v 11:49 | Reagovat

tadle knížka mě fakt doostala... mohl bych jí číst furt!!:))

10 dia dia | E-mail | Web | 3. listopadu 2007 v 21:36 | Reagovat

dobrá knížka...i když má politickej podtext(ale co ho nemá)...podle všeho by asi měla odrazovat od drog...hm asi nejsem zrovna normální, ale mě spíš k drogám začala přitahovat (tím nechci říct, že jsem fěťák...zatím)

11 Evča Evča | Web | 8. ledna 2008 v 18:25 | Reagovat

Taky sem tu knížku četla..a myslím že je fakt skvělá. Zezačátku, mě taky (dia) přitahovala ale pak jak to začíná bejt fakt hnusný, prostituce a tak....no to mě teda dost odradilo. Byla tam hezky popsaná závislost, zoufalství a nenávist k sobě samý...:)

Jinak máš fakt pěknej blog. Úplně náhodou jsme ho našla když sme si měli ve škole najít něco o Osvětimi. ..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama